Одеську кіностудію відвідав Юджин Чаплін. Гостя провели по території кіностудії, познайомили з її історією, провели час у недавно відремонтованому кафе…
Синові Чарлі Чапліна показали два місцевих музеї – музей-експозицію кіно Одеської кіностудії та недавно відкритий музей знімально-освітлювальної техніки ім. І. Тимченка.
Останньою експозицією гість зацікавився із особливим інтересом – за професією Юджин Чаплін є інженером звукозапису (працював із Роллінг Стоунс. Квіном…), тому більшість експонатів йому знайомі, а інші – наприклад, монтажний стіл для роботи із плівкою, - нагадали йому дитинство та роботу батька за таким столом.
На прохання фотографа Юджин сів за монтажний стіл, не відмовився попозувати й біля гримерного столику, однак зазначив, що батько ніколи не користувався послугами гримерів, все робив сам.
Юджин із задоволенням відчув себе одеситом, знаходячись у декорації старої одеської квартири, професійно оцінивши при цьому правильно виставлене світло у павільйоні. А у декораціях до фільму «Узнік замку Іф» Чаплін згадав, що у першій екранізації роману американською студією головну роль зіграв його прадід по материнській лінії.
65-річного Юджина Чапліна на кіностудію привела у більшій мірі природна цікавість: маючи кінематографічну професію, знявши декілька документальних стрічок про творчість батька, він навіть не підозрював, що в Одесі є така велика працююча кіностудія. Про це йому розповіли декілька місяців тому, коли він вперше приїхав до Одеси як почесний гість Комедіади.
- Мені розповіли про існування в Одесі кіностудії у День сміху, тому спочатку я подумав, що це жарт, - пояснюючи, що більшість кіностудій у світі зараз мають важкі часи, фінансування не вистачає, тому був приємно вражений, що Одеська кіностудія працює.
Це Юджин відмітив у бесіді із керівником Одеської кіностудії Андрієм Осіповим. Говорили про творчі плани – гостя й кіностудії – про неекранізовані сценарії - останній сценарій Чарлі Чапліна, який неможливо віддати іншому режисерові, бо вийде не те, про сценарій Кіри Муратової , який у радянські часи був не допущений до екранізації.
У кінці зустрічі швейцарській гість зазначив, що Україна переживає зараз важкі часи. Але країні треба зберегти свою автентичність.