Стівен Спілберг
Людина-кінокамера
Те, що знаменитий кінорежисер має українське коріння мало у кого викликає сумніви. Розходяться лише думки про те, де саме проживали родичі Спілберга. За деякими даними один його дід народився в маленькому українському селі, а інший — в м. Одеса. Так це чи ні, достеменно невідомо, але погодьтеся, приємно вірити в те, що цей великий режисер — наш співвітчизник.
З самого дитинства, здавалося, Спілберг знав, ким хоче стати, коли виросте, адже з тих пір, як батько подарував йому камеру, він практично з нею не розлучався. За що і отримав своє прізвисько — людина-кінокамера. Треба відзначити той факт, що батьки Спілберга всіляко підтримували і заохочували захоплення хлопчика. Ще будучи підлітком він почав знімати короткометражки, а потім і повнометражні фільми. Першим серйозним успіхом Спілберга в кінематографі по праву вважається фільм «Щелепи», після виходу якого на широкі екрани, режисер буквально прокинувся знаменитим. «Поворотним пунктом моєї кар’єри став фільм „Щелепи“. До нього я був просто режисером за викликом, амбітним і невідомим». Стівен Спілберг
Усе своє свідоме життя 66-річний Спілберг присвятив кіно і не збирається зупинятися на досягнутому. Режисер навіть не думає про те, щоб залишити кінематограф і піти на відпочинок. Він завжди йде в ногу з часом, а його уява — це джерело невичерпних ідей.
ЦІкаві факти
освіта: технічний коледж, Каліфорнійський університет
досягнення: є одним з найбільш комерційно успішних режисерів
особливості підходу до роботи: за краще знімати кадр з першого дубля; сам займається розкадровкою; вручну робить замальовки
цитата: «Я відчуваю деяку ступінь занепокоєння, пов’язаного з тим, що я не можу написати сценарій до власного життя так само добре, як до моїх фільмів. Для мене немає кращого способу позбавитися страхів, як розповісти історію і заразити нею всіх інших».
P. S. Зустрічали ви в житті людину, яка була б так само віддана своїй справі? Яка б не дивлячись ні на що продовжував вірити в себе і свої сили? Стівен Спілберг двічі намагався вступити до кіношколи, і двічі йому відмовляли. Але з іншого боку, навіщо дертися по крутих звивистих сходах, якщо можна сісти в ліфт і вийти на потрібному поверсі? Уже в 21 рік Спілберг уклав 7-річний контракт з компанією Universal, а в 28 років отримав свій перший Оскар за фільм «Щелепи». Злощасний університет він закінчив лише 33 роки по тому. За цей час він встиг зняти незліченну кількість фільмів, серед яких «Список Шиндлера», «Злови мене, якщо зможеш», «Термінал» і багато інших робіт, що увійшли в класику світового кінематографу.